Mira'nın Düşleri

Kitabın Adı: Mira'nın Düşleri
Yazar: Hatice Eğilmez Kaya
Resimleyen: Yılmaz Avşin
ISBN: 978-605-9755-13-9
Sayfa Sayısı: 48
Ebad: 13,5x21 cm
Kağıt Kalitesi: 70 gr. Enso
Kapak Cinsi: Amerikan Cilt
Dili: Türkçe
Fiyatı: 7 TL
Çıkış Tarihi: Mart 2016
Basım Bilgisi: (1. Baskı)
Kategori: Hikaye

 

Mira kumral, uzun saçlı, uslu bir kız… Işıltılı, ela gözleri var onun… Rengârenk kalemleri, ona gitmediği ülkelerden, bilmediği insanlardan haberler getiren kitapları var… Bir de tanıma sığmayan düşleri… Her çocuk gibi hayaller kuruyor Mira… Dünya onun için şeker pembesi bir yer. Oyunlar oynuyor, şarkılar söylüyor, okula gidiyor, okuldan geliyor… Bulutları, sokaktaki minik kedileri, havadaki kırlangıçları takip ediyor… Seviyor, seviliyor… Arkadaşları hiç kavga etmesinler istiyor. Herkes birbiriyle iyi geçinse keşke, diyor… Ne güzel bir kız şu Mira! Bahar gibi, yaz gibi, son bahar ya da kış gibi… Hele yedi harika rengiyle gökkuşağına ne demeli! Haydi, elinden tutalım onun! Alsın, götürsün bizi de sevimliler sevimlisi kalbine… Orada bakalım daha neler var?

Hatice Eğilmez Kaya; 14 Kasım 1969'da İzmir'de dünyaya geldi. Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi Bölümünden 1990 yılında mezun oldu. Bu tarihten itibaren çeşitli liselerde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği yaptı. Şu andaki görev yeri Bornova Çimentaş Anadolu Lisesidir.
2002 yılında Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Türk Dünyası Edebiyatları Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimini tamamladı. Halen aynı enstitüde doktora öğrencisidir.

Evli ve bir çocuk annesidir.

Şiir ve yazıları Temrin, Acemi, Türk Edebiyatı, Yağmur, Elif, Berceste, İnceeleyen, Poyraz, Ihlamur, Bizim Külliye, Somuncu Baba gibi dergilerde yayımlandı.