Polya'nın Sihri

Kitabın Adı: Polya'nın Sihri
Yazar: Zühre Koç
Resimleyen: Yılmaz Avşin
ISBN: 978-605-9755-41-2
Sayfa Sayısı: 48
Ebad: 16x19,5 cm
Kağıt Kalitesi: 70 gr. Enso
Kapak Cinsi: Amerikan Cilt
Dili: Türkçe
Fiyatı: 7 TL
Çıkış Tarihi: Eylül 2017
Basım Bilgisi: (1. Baskı)
Kategori: Hikaye

 

Polya sadece merdiven değil. Adım adım yükselten, aynı zamanda yükselttikçe öğreten bilgili bir dost o… Güney'e ilk sözü “Hey çocuk, hoş geldin!” oldu. Bir merdiven konuşur mu hiç? Yoksa Polya sihirli bir güce mi sahip?

Bazı çocuklar nedense kitap okumayı sevmiyorlar. Oysa kitaplar kişiliğimizin ve aklımızın gelişmesinde ne de çok rol oynarlar. Kitap Bilgini kendisine Polya'nın getirdiği Güney'i çok seviyor ve ondan kitapları sevmesini istiyor. Güney söz dinleyen, öğütten anlayan bir çocuk… Galiba onu dinleyecek!

Polya'nın Sihri'ndeki hikâye akılları havalara uçuracak türden bir hikâye. Okunduğunda hayallerin gerçekle, gerçeklerin yarınlarımızla olan bağını pekiştirecek. Heyecandan ölecek gibi olacağız bazen, bazen de sükûnetin sessiz ritmine kapılacağız…

Zühre Koç; 1976 yılında Zonguldak’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Zonguldak’ta tamamladı. 1993 yılında Konya Selçuk Üniversitesi, Mesleki Eğitim Fakültesi’nin “Anaokulu Öğretmenliği” bölümünü okumaya başladı ve 1997 yılında mezun oldu. 1997 yılında İstanbul’da, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda öğretmenlik hayatına başladı.

Zühre Koç sorgulayan ve sürekli gelişen bir gelecek yetiştirme amacı ile Okul Öncesi Eğitim kitapları yazmaya başladı. 2012 yılında kendisi gibi eğitimci olan eşi Selçuk Koç ile birlikte yazdığı” İlk Sevincim “adlı eğitim kitapları ile yazarlık serüvenine atıldı.

Zühre Koç yazmanın dünyaya açılan en renkli kapısı olduğunu hissettikten sonra bunu ömür boyu sürdürmeye karar verdi. Yazarlık hayatına bu kez farklı bir türle devam eden yazar roman türünde eser yazmaya başladı. 2015 yılında “Lena’nın Masalı” adlı romanı basıldı. Zühre Koç, Lena’nın Masalı’nda bir hayat hikayesini; farklı bir bakış açısı ile, kayıp bir masal kitabını konu alarak anlattı.

Evli ve bir çocuk annesi olan Zühre Koç, eğitim hayatına da devam etmektedir. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi alanında yüksek lisans yapmakta, “Masal kitaplarının okul öncesi çocuklarının gelişimi üzerindeki olumlu ve olumsuz etkileri” üzerine tez çalışmasını sürdürmektedir. Büyükçekmece Adem Çelik İlkokulu Anasınıfında öğretmenlik hayatına devam eden yazar, okuyucularına yeni eserleriyle de ulaşabilme arzusu ile yazma çalışmalarını sürdürmektedir.