DOSYA GÖNDERİMİ

NASIL KİTAP YAYIMLATABİLİRİM?

Kitap çalışmanızın Roza Çocuk Yayınları tarafından değerlendirilmesi için yapmanız gerekenler:
Çalışmanızın tamamlanmış olması gerekmektedir. Son halini almamış dosyalar değerlendirmeye alınmamaktadır.
Dosyanızı bize e-posta yoluyla aşağıdaki adrese ulaştırılması gerekmektedir.
Dosyanızın word dosyası halinde ve ekteki formun da eksiksiz doldurulup bize gönderilmesi gerekmektedir.
Değerlendirmemiz başvuruların yoğunluğuna göre en az 25 gün, en fazla ise 40 gün kadar sürebilmektedir. Değerlendirmenin sonucunda olumlu ya da olumsuz dosya sahibine e-posta ile bilgi verilmektedir. Değerlendirme tamamlanmadan bilgi verilmesi söz konusu değildir.
Değerlendirme neticesinin olumsuz olması durumunda güvenlik sebebiyle dosyalar imha edilmektedir. Dosya iadesi söz konusu değildir. Dosya çalışmalarınızı göndereceğiniz adres: dosya@rozacocuk.com’dur.

Dosya Başvurusu İçin
Kitap adı:
Yazar adı:
Adres:
Sabit Telefon:
Cep Telefonu:
E-posta:

Lütfen Aşağıdaki Bilgileri Kitap Dosyanıza Ekleyiniz

 1. Kitabınızın konusu nedir?
 2. Kitabınızın türü nedir? (Çocuk romanı, çocuk öyküleri, boyama kitabı, oyun kitabı, kategori dışı)
 3. Sayfa sayısını belirtiniz
 4. Kitabınızı kısaca özetleyiniz. (2 sayfayı aşmayınız)
 5. Kitabınız hangi bölümlerden oluşuyor? Ana hatlarıyla sıralayınız.
 6. Kitabınızın yaş aralığı nedir?
 7. Bu konuda basılmış başka kitaplar var mı? Varsa bu çalışmanın diğer kitaplara göre öne çıkan özellikleri var mıdır?
 8. Özgeçmişinizi ekleyiniz.
 9. Herhangi bir basılı yayın organında yazılarınız yayınlanmış ise isimlerini belirtiniz.
 10. Başvuruda bulunduğunuz eserle ilgili beklentileriniz nelerdir. Beklentilerinizin yanı sıra eserinizle ilgili artılarınızı kısaca açıklayınız.
 11. Roza Çocuk Yayınları'nı tercih etme sebebiniz nedir.

Dosya Başvurunuz ile İlgili Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar:

 1. Başvurunuzda yukarıda belirtilen bilgilerin eksik olmaması gerekmektedir. Aksi halde dosyanızın incelenmesinde gecikmeler söz konusu olacaktır.
 2. Başvurunuzda tarafınıza bilgi verilmediği sürece 40 gün boyunca sorularınıza dosya ile ilgili herhangi bir bilgi verilmeyecektir.
 3. Başvuru dosyanız ile ilgili 40 gün sonra olumlu ya da olumsuz cevap alamamanız halinde dosya@rozacocuk.com adresine bilgi edinme amaçlı e-posta yollayabilirsiniz.
 4. Başvurularınızın tarafımıza ulaşıp ulaşmadığı konusunda, tarafınıza bilgilendirme e-postası gönderilecektir. Fakat bilgilendirme e-postası alamadıysanız, dosyanızın ulaşıp ulaşmadığı konusunda bilgi talebinde bulunmalısınız.
 5. Başvurularınız sadece dosya@rozacocuk.com adresinden alınmaktadır. dosya@rozacocuk.come-postası dışında herhangi bir adrese dosya başvurusunda bulunmanız halinde, başvurunuz değerlendirmeye alınmayacaktır.
 6. Özellikle ilk kitap dosyasında 60 (A4, 12 punto, Times New Roman) sayfanın üstü başvurular incelenmeye alınmamaktadır.
 7. Kişisel haklara saldırı, dil / din / ırk gibi konularda aşağılayıcı içeriklere sahip eserler değerlendirmeye alınmamaktadır.
 8. Yasal bakımdan uygun içerikler barındırmayan kitap dosyaları değerlendirme dışı bırakılmaktadır.

NOT I: Yukarıdaki açıklamaları dikkatli bir şekilde inceledikten sonra başvuruda bulunmanız önerilmektedir. Açıklamalarda belirtilen kuralların dışına çıkarak eksik bilgi içeren dosyalar kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır.

NOT II: 
Dosya başvurusunda bulunan yazar adayları, Roza Çocuk Yayınları'ndan olumlu ya da olumsuz sonuç bildirilmeden başka yayınevlerine başvurusu tespit edilmesi halinde, dosyaları değerlendirme aşamasında olsa dahi iptal edilir.

Roza Çocuk Yayınları
’nı tercih ettiğiniz için teşekkürler…
_______________________________
*Roza Çocuk Yayınları, yazar adayları için belirtmiş olduğu dosya başvuru kurallarında gerekli görmesi halinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Yazar adayları, başvuruda bulunduğunda belirtmiş olduğumuz bütün kuralları kabul etmiş sayılır.