Pelosium / Düşler Ülkesi

Kategoriler:

Yazar: Burak Erdoğdu
Resimleyen: Yılmaz Avşin
ISBN: 978-605-9755-51-1
Sayfa Sayısı: 48
Ebat: 16×19,5 cm
Kağıt Kalitesi: 70 gr. Enso
Kapak Cinsi: Amerikan Cilt
Dil: Türkçe
Fiyatı: 114 TL
Çıkış Tarihi: Ekim 2018
Basım Bilgisi: 1. Baskı
Kategori: Hikaye

Hayalci ve ders çalışmaktan hoşlanmayan bir çocuk neyin doğru neyin yanlış olduğunu nasıl öğrenir? Bir kulağından girip ötekinden çıkan öğütlerle mi yoksa kendisi deneyimleyerek mi? Pelosium Düşler Ülkesi’nde böylesi bir çocuk var ve bu çocuk bizlere sorumuzun cevabını veriyor.
Hep oyun oynanılan, sadece sevilen yiyeceklerin yendiği, hiçbir sorumluluğun ve zorluğun olmadığı, etrafta binlerce dondurma ya da şeker ağaçları bulunan bir dünya hayal edin. Hangi çocuk bu dünyada yaşamak istemez ki! Fakat acaba doğru ve gerçek dünya orası mıdır?
Pelosium Düşler Ülkesi’ni okuyan çocuklar okulun ne kadar güzel, yararlı ve kıymetli bir yer olduğunu öğrenecekler. Tembellikten değil; çalışkan olmaktan, ders çalışmaktan fayda geleceğini görecekler.
Burak Erdoğdu; 1988 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğretimini İzmir, Aydın ve Ankara’da tamamladıktan sonra yine Ankara’da üniversite eğitimini tamamladı. 2013 yılından beri roman yazıyor. Romanları Yol Gösterici ve Bahar Temizliği’dir. Kör Baykuş, Dikkat Psikolojisi, Zihin ve Beyin, Modern Devlette Bilimin Yeri gibi kitapları çevirdi. inceeleyen.com dış haber yazarlığı yapmakta, halen roman ve çeviri üzerine çalışmalarda bulunmaktadır.