Yazar Adayları

NASIL KİTAP YAYIMLATABİLİRİM?

Kitap çalışmanızın Roza Çocuk Yayınları tarafından değerlendirilmesi için yapmanız gerekenler:

» Çalışmanızın tamamlanmış olması gerekmektedir. Son halini almamış dosyalar değerlendirmeye alınmamaktadır.

» Dosyanızı bize e-posta yoluyla aşağıdaki adrese ulaştırılması gerekmektedir.

» Dosyanızın word dosyası formatında ve ek word dosyası formatında talep ettiğimiz bilgilerin eksiksiz olması gerekmektedir.

» Değerlendirmemiz başvuruların yoğunluğuna göre en az 35 gün, en fazla ise 50 gün kadar sürebilmektedir. Değerlendirmenin sonucunda sadece olumlu sonuçlanan dosyalar için e-posta aracılığı ile bilgi verilmektedir.

» Değerlendirme neticesinin olumsuz olması durumunda güvenlik sebebiyle dosyalar sistemimizden silinmektedir. Dosya iadesi söz konusu değildir. Dosya çalışmalarınızı göndereceğiniz e-posta adresi: dosya@rozacocuk.com’dur.

Dosya Başvurusu İçin

Kitap adı:
Yazar adı:
Adres:
Sabit Telefon:
Cep Telefonu:
E-posta:

Lütfen Aşağıdaki Bilgileri Kitap Dosyanıza Ekleyiniz

 1. Kitabınızın konusu nedir?
 2. Kitabınızın türü nedir? (Çocuk romanı, çocuk öyküleri, boyama kitabı, oyun kitabı, kategori dışı…)
 3. Sayfa sayısını belirtiniz.
 4. Kitabınızı kısaca özetleyiniz. (2 sayfayı aşmayınız)
 5. Kitabınız bölümlerden oluşuyorsa, ana hatlarıyla sıralayınız.
 6. Kitabınızın yaş aralığı nedir?
 7. Bu konuda yayınlanmış başka kitaplar var mıdır? Varsa çalışmanızın diğer kitaplara göre öne çıkan özellikleri var mıdır?
 8. Özgeçmişinizi ekleyiniz. (İş başvurusu için kullanılan CV’lerin yollanmaması gerekmektedir.)
 9. Herhangi bir basılı yayın organı ya da internet ortamında yayın yapan sitelerde yazılarınız yayınlanmış ise isimlerini belirtiniz. (Dergi, gazete, blog veya internet gazetesi kastedilmektedir.)
 10. Daha önce yayınlanmış kitap dosyanız var mıdır, varsa kitap yayın tarihi ve yayınevini belirtir misiniz?
 11. Tarafımıza iletmiş olduğunuz dosyanız daha önce yayınlandı mı, yayınlandıysa yayın tarihi ve yayınevini belirtir misiniz?
 12. Başvuruda bulunduğunuz eserle ilgili beklentileriniz nelerdir.
 13. Roza Çocuk Yayınları’nı tercih etme sebebiniz nedir.
 14. Mevcut kitaplarımızdan okuduğunuz var mı, varsa kitap isimleri ile yazar isimlerini yazar mısınız.

Dosya Başvurunuz ile İlgili Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar:

 1. Başvuruda bulunurken, talep ettiğimiz bilgilerin eksik olmaması gerekmektedir. Aksi halde dosyanızın incelenmesinde gecikmeler olabilir.
 2. Dosya başvurunuz 50 gün içerisinde olumlu sonuçlanması durumunda e-posta ya da telefon aracılığı ile bilgilendirilirsiniz. Dosya başvurunuz olumsuz sonuçlanması durumunda ise herhangi bir görüş bildirilmez ve bilgilendirme yapılmaz.
 3. Başvuruda bulunmak istediğiniz dosyanızın tamamı ya da belli bir kısmının çeşitli sosyal medya alanlarında paylaşılmamış olması gerekmektedir. Sosyal medya kanallarında paylaşılan dosyalar hiç bir şekilde incelemeye alınmamaktadır.
 4. Bedelsiz bir formatta (e-kitap ya da benzeri bir format) internet ortamında yayınlanan dosyalar incelemeye alınmamaktadır. (Özellikle wattpad ortamında paylaşılan dosyaların incelemeye alınmadığını belirtmek isteriz.)
 5. Başvurularınız sadece dosya@rozacocuk.com adresinden alınmaktadır. dosya@rozacocuk.com e-posta adresi dışında herhangi bir adrese dosya başvurusunda bulunmanız halinde, başvurunuz değerlendirmeye alınmayacaktır. (Sosyal medya kanallarından yapılan dosya başvuruları dikkate alınmamaktadır.)
 6. 20 yaşından küçük olan adayların dosyaları yayınevimizce kabul edilmemektedir.
 7. “Bir ilk olma iddiasıyla” tarafımıza yapılan dosya başvuruları incelemeye alınmamaktadır.
 8. Özellikle ilk kitap dosyasında 60 (A4, 12 punto, Times New Roman) sayfanın üstü başvurular incelenmeye alınmamaktadır.
 9. Kişisel haklara saldırı, dil / din / ırk gibi konularda aşağılayıcı içeriklere sahip eserler değerlendirmeye alınmamaktadır.
 10. Yasal bakımdan uygun içerikler barındırmayan kitap dosyaları değerlendirme dışı bırakılmaktadır.

NOT I: Yukarıdaki açıklamaları dikkatli bir şekilde inceledikten sonra başvuruda bulunmanız önerilmektedir. Açıklamalarda belirtilen kuralların dışına çıkarak eksik bilgi içeren dosyalar kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır.

Roza Çocuk Yayınları’nı tercih ettiğiniz için teşekkürler…

*Roza Çocuk Yayınları, yazar adayları için belirtmiş olduğu dosya başvuru kurallarında gerekli görmesi halinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Yazar adayları, başvuruda bulunduğunda belirtmiş olduğumuz bütün kuralları kabul etmiş sayılır.